​Recep Konuk Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret eden Recep Konuk, tarımdaki beklentiler ile Konya Şeker'i anlattı. Milletvekilliği döneminde bakan olması beklenen Konuk'un bu ziyareti bakanlığı yeniden gündeme taşıdı


​Recep Konuk Cumhurbaşkanımızı ziyaret etti

Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk Cumhurbaşkanlığı Sarayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilegörüştü. Görüşme, "Recep Konuk Bakan mı oluyor?" sorusunu gündeme getirdi.

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndegerçekleşengörüşme bir saati aşkın sürdü.Samimi bir ortamda geçen buluşmada Başkan Konuk, Cumhurbaşkanı Erdoğana tarım sektörünün sorunları ve beklentileri ile gıda güvenliği ve Konya Şeker hakkında bilgi verdi.

Ziyareti sosyal medya hesabından paylaşan Konuk, Konu tarım ve Konya Şeker olunca Cumhurbaşkanımızyoğunluğuna rağmen zaman ayırdı. Sektörün beklentileri ve gıda güvenliğimiz için öncelikli konular ile Konya Şeker'in gündemini, gelecek planlarımızı, yol haritamızı arz ettik, tavsiye ve talimatlarını aldık" dedi.

24. 25. ve 26. dönem AK Parti Milletvekili olarak görev yapan ve milletvekilliği döneminde kamuoyunda bakan olması beklenenKonuk'un bu ziyareti, Recep'e Konuk'a bakanlık verilmesini yeniden gendeme getirdi.