22 Aralık 2014, Pazartesi 03:57
Yazı Karakteri Boyutu:
   
Çetinkaya: Doğal kaynaklarımızı korumalıyız
21 Nisan 2008 Pazartesi 13:11
Ak Parti Konya Milletvekili Tarım ve Orman Komisyon Üyesi Abdullah Çetinkaya; doğal su kaynaklarımızı koruma altına almalıyız.

Küresel ısınmanın ve kuraklığın hüküm sürdüğü ülkemizde yeraltı su kaynaklarımızı mutlaka korumalıyız. Aksi takdirde başta deprem gibi felaketlere maruz kalabiliriz. Yeraltı su kaynaklarının hızla azalması ile birlikte verimli topraklarımızda çoraklaşma meydana gelir. Verimli arazilerimizi kaybederek yoksulluğu da beraberinde getirmiş oluruz.

Çetinkaya: Doğadan yer yüzeyine kendiliğinden çıkan, pınar olarak isimlendirilen son derece temiz suların içme suyu olarak değerlendirmek için çalışma yaparak, bu suları insanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda kullanmak amacıyla ilgili olarak bakanlıklarımıza konuyla ilgili dosya sunacağım. Bu kaynaklardan yöre insanlarının ve diğer doğada bulunan canlıların faydalanması için pınarlarımızı koruma altına alarak gelecek nesillere aktarmalıyız dedi.

 

Bu haber toplam 14477 defa okunmuştur

Diğer Haberler
KONYA
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
05:25 06:55 11:55 14:21 16:43 18:05
» Arşiv
Ana Sayfa Yap | Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim : bilgi@erhaber.com | ERHABER.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.© 2007-2008 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz
Adres
Pir Ömer Mah. İstasyon Cad. Şahin Kökbudak İşh. Kat:2 No:20 Ereğli/Konya
visitor stats doviz kuru