22 Aralık 2014, Pazartesi 21:23
Yazı Karakteri Boyutu:
   
Elit Maç'tan Bir Yatırım Daha
26 Mayıs 2013 Pazar 12:27
ELİT MAÇ Kasap ve Steakhouse düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılışa MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, Kaymakam V. Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli Protokolü ile çok sayıda davetlinin katıldığı açılış programında Elit Maç’ın Ereğli’ye kazandırdıkları yatırımlar hakkında bilgi verildi.
“Öncelikle sizleri ELİT MAÇ A.Ş. adına selamlıyorum. Hoş geldiniz, onur verdiniz.
 
Böylesine büyük desteğinizle bizi yüreklendirdiniz. Uzun ömürlü olmak, şirketlerin en önemli hedeflerinden biridir. 1950 yılından buyana profesyonel yaşamında hep ilklere imza atan Sayın Mustafa Maç önderliğinde, oluşturduğumuz gurubumuzun, bugün, açılışı yapılan bu işletme ile Ereğlililere sunduğu ve sunmaya devam edeceği hizmetler zincirine bir halka daha eklemiş bulunmaktayız. Ereğli ve Zengen de bulunan 3500 dekar arazilerimizde ürettiğimiz besi yemleri ile büyüttüğümüz büyükbaş ve küçükbaş besi hayvanlarımızın etlerini, Amerika ve Avrupa'da yaygın, Türkiye'de ise İstanbul’da üç, Ankara'da bir benzeri olan Steakhousumuzda, çok değişik bir sunumla sofranıza getiriyoruz.  Sizlere hizmet için oluşturduğumuz takımımızı tanıtmak istiyoruz.
 
 
Sizlerinde çok yakından tanıdığı Sayın Mustafa MAÇ, 1941 yılında Ereğli'de doğmuş ve ilkokulu Ereğli'de bitirmiştir. Orta ve liseyi TED Ankara Koleji'nde yatılı olarak okuyarak, ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra İsveç ve İngiltere’de eğitim gördü ve mühendis olarak çalışıp Türkiye'ye döndü. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde toplu konut, fabrika ve okul inşaatları, soğuk depo tesisleri, yol altyapı, üstyapı taahhüt işleri yaptı. Yatırımcı olarak, Kayseri'de hala faaliyetini başarıyla sürdüren çelik boru fabrikasının, Ankara Gölbaşı'nda Türkiye'nin ikinci büyük tamamı çift rejimli soğuk hava depo ve gıda işleme tesislerinin kurucusu ve ortağıdır.
 
Ereğli'de olan hizmetlerini şöyle sıralamak mümkündür:
 
- Ereğli'nin ilk kaloriferli, 50 yataklı, modern oteli; MAÇ OTEL, İlk ticari soğuk depoları, İlk et kombinasını kurdu ve 11 yıl Orta Doğu ülkelerine ihracat, İlk yem fabrikasını kurup Amerika'nın en büyük yem sanayicisi PURINA ile işletme ortaklığı, İlk açık besi tesisleri, ilk silajlık mısır ekimi ve üretimi, İlk domates işleme tesisi (soğutma, kalibre, dilimleme, şoklama ve paketleme), İlk frigofirik treyler filosu ve taşımacılığı, İlk Avrupa'dan Ereğli'ye sütçü gebe düve ithali ve dağıtımı, Ereğli Yeni Sanayi Çarşısı ve Ticaret Lisesi'nin yapılmasını
 
 
 
- Ersu Meyve Suyu Fabrikasını projesi ve bir süre fabrika müdürlüğü görevinin yürütülmesi gibi onlarca projeyi hayata geçirmiştir. Sayın Mustafa Maç'ın ekip arkadaşları, Elit Zengen Ortaklığı, İnşaat Mühendisleri Aldonat Köksal, Denizhan Bütün, Hakan Okuyucu, Hüseyin Baştuğ ve Bülent Öcel ile Semra İçten'in oluşturduğu bir gruptur.
 
 
 
Ortaklardan 3'ü ODTÜ, 1'i Boğaziçi, 1'i Dokuz Eylül Üniversitesi mezunudur. 20 yılı aşkın profesyonel yaşamlarında: Ülkemizin en büyüklerinden proje, dizayn, kontrollük hizmeti veren HİDRODİZAYN A.Ş.'nin kurucusu ve ortaklarıdır. Yurtiçinde ve yurtdışında hidroelektrik santralleri ve barajların proje, dizayn ve kontrollük işlerine devam etmektedirler. Hidroelektrik santrali yatırımcısı olarak enerji piyasasında söz sahibi konumdadırlar. Termik santral yatırımcısı olarak lisans sahibidirler.  Altyapı müteahhidi olarak, Gaziantep, İzmit, Bursa, Antalya gibi birçok büyük şehirde içme suyu, kanalizasyon, arıtma tesisi inşaatları yükleniciliğini başarı ile tamamlamışlardır.  2009 yılından itibaren Tarım ve Hayvancılık sektörüne 25 milyon dolar yatırım yaparak girmişler, ı600 büyükbaşı 6000 küçükbaş kapasiteli besi hayvancılığı yatırımını hayata geçirmişlerdir.  Kendi hayvanlarının beslenmesinde kullanılmak üzere 2040 dönüm arazilerinde son teknoloji sulama tesisi ile kaba yem üretimi yapmaktadırlar.”
 
 
Elit Maç Kasap ve Steakhouse Konya Milletvekili Faruk Bal, Kaymakam V. Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, ELİT MAÇ A.Ş. adına Mustafa Maç tarafından hizmete açıldı.
 
 
Bu haber toplam 4480 defa okunmuştur

Diğer Haberler
KONYA
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
05:25 06:55 11:55 14:21 16:43 18:05
» Arşiv
Ana Sayfa Yap | Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim : bilgi@erhaber.com | ERHABER.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.© 2007-2008 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz
Adres
Pir Ömer Mah. İstasyon Cad. Şahin Kökbudak İşh. Kat:2 No:20 Ereğli/Konya
visitor stats doviz kuru