22 Aralık 2014, Pazartesi 00:10
Yazı Karakteri Boyutu:
   
Nisan Yağmurları İlkokulu Açıldı
25 Nisan 2013 Perşembe 16:37
Özel Nisan Yağmurları İlkokulu protokol üyelerinin ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile mehteran takımı eşliğinde açıldı.
Okulun açılış törenine Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Belediye Başkan Yardımcıları, Ereğli Emniyet Müdürü Yücel Kaya, Ereğli Jandarma Komutanı Yzb. Uğur Efe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf İpek, resmi daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Yönetim kurulu adına törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Metin Aygın, Nisan Yağmurları İlkokulunun Ereğli’ye eğitim alanında yeni bir bakış açısı getireceğini ifade etti. Amaçlarının kendilerine emanet edilen geleceğin teminatı çocukları herkesin iftihar edeceği ailesine, vatanına ve milletine faydalı nesiller yetiştirmek olduğunu belirten Aygın, okulun yapımında maddi ve manevi desteği esirgemeyen herkese teşekkür etti.
 
Okul müdürü Yunus Toprak ise okulun bin 775 metre kare arsa üzerine 475 metre kare ve dört kat olarak inşa edildiğini kaydetti. Toprak, geleceğe yön veren üstün nitelikli insan yetiştirme vizyonu ve milli, manevi, kültürel ve sosyal değerleri benimsemiş, gücünü bu değerlerden alan yüksek karakterli nesiller yetirmeyi misyon olarak kabul ettiklerini kaydetti. Eğitimde değişen ve gelişen yaklaşımları uygulamada öncü, kendine güvenen ve güvenilen bir eğitim kurumu olarak öğrencileri çağın gerektirdiği bilgi ve beceri ile donatarak lider şahsiyetli bireyler olarak hayata hazırlamayı hedef aldıkları ifade eden Toprak “ Hep ileriye bakan pırıl pırıl nesiller yetiştirmeyi siz ve biz birlikte başaracağız” dedi.
 
Eğitime yapılan yatırımların geleceğe yapılan yatarımlar olduğuna dikkati çeken İl Milli Eğitim müdür Yardımcısı Yusuf İpek ise, milli ve manevi değerleri önceleyen, karakter ve değerler eğitimine önem vermeyi düstur edinen bu kurumunda özlemi duyulan nesillerin yetişmesini sağlayacağına inandıklarını belirtti.
 
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ise, “Nisan Yağmurları”nın bereketi ile geldiğini söyleyerek, ülkenin geleceği açısından vatanına, milletine, bayrağına ve sancağına itaatli genç dimağların yetiştirilmesinde emeği geçen tüm eğitim neferlerine teşekkür etti.
 
Sosyal Kültürel ve ekonomik yönden kalkınabilmek, milli ve manevi değerleri yaşatabilmek ve her şeyden önce insani itibari koruyabilmek açısından eğitimin vazgeçilmez bir unsur olduğuna işaret eden Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı’da, geçmişini unutmayan ve geleceğine güvenen bir milletin fertleri olarak birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden gelinmeyecek bir sorun olmadığına inandıklarını kaydetti.
 
Konuşmaların tamamlanması ile birlikte dualar eşliğinde protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Nisan Yağmurları İlkokulunun resmi açılışı gerçekleştirildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber toplam 4780 defa okunmuştur

Diğer Haberler
KONYA
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
05:25 06:55 11:55 14:21 16:43 18:05
» Arşiv
Ana Sayfa Yap | Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim : bilgi@erhaber.com | ERHABER.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.© 2007-2008 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz
Adres
Pir Ömer Mah. İstasyon Cad. Şahin Kökbudak İşh. Kat:2 No:20 Ereğli/Konya
visitor stats doviz kuru