20 Aralık 2014, Cumartesi 05:35
Yazı Karakteri Boyutu:
   
Ereğli Polis Okulu 3. Dönem Mezunlarını Verdi
13 Haziran 2008 Cuma 15:44
Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu 3.Dönem Mezuniyet Töreni ile 141 öğrencisini mezun etti.
Ereğli Polis Okulunda düzenlenen Programlarda asılların yerine vekiller vardı. Konya Valisi Osman Aydın’ın yerine vali Yardımcısı Nevzat Dalkıran, Ereğli Kaymakamı Cevdet Can’ın Yerine Karapınar Kaymakamı Ä°brahim Taşyapan, Konya il emniyet müdürü Salih Tuzcu’nun yerine 1. sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel askeri ve mülki erkanın yanı sıra polis adaylarının aileleri katıldı.
 
Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan okul Müdürü Hüseyin Ceyhan, Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulunun 2006 yılında 98, 2007 yılında 150, bu yıl ise 141 Öğrenci mezun verdiğini söyledi.
 
Hüseyin Ceyhan polis teşkilatının başta anayasa, Kanunlar ve Mevzuatın verdiği görevleri en iyi şekilde yapmak üzere halkın huzur, düzen ve güvenliğini sağlayan bir kuruluş olduğunu belirterek şöyle konuştu;
 
“Bu hizmetleri en iyi şekilde yapabilmemiz, Personelimizin mükemmel şekilde yetişmesine bağlıdır. Bu da ancak eğitimle sağlanır. Bu gün çağdaş eğitimle kendisini sürekli yenileyen teşkilatımız suç ve suçlularla mücadelede sürekli güç kazanmaktadır. Suç örgütleri karşısında Polisin caydırıcı tavrı toplumun her kesimini memnun etmektedir. Milletimizin güveni, Polisin başarısını motive eden en önemli unsurdur.
 
Sevgili genç Polisler, Ä°ki yıllık uzun bir eğitimden sonra Türk Milletinin güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve inkılâplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Emniyet Teşkilatına katılmak üzere mezun oluyorsunuz. Vatan ve millet menfaatlerini her şeyin üstünde tutacağınıza, milletimizin size olan güvenini boşa çıkarmayacağınıza inancım tamdır. Bunu yüce milletimiz sizden beklemekte ve sizlere güvenmektedir. Bu duygularla sizlerin yetişmenizde emeği geçen başta ailenize, birlikte aynı heyecanı yaşayan Öğretim görevlileri ile sıralı tüm Amirlerinize teşekkür ediyorum.”
 
Hüseyin Ceyhan görevde 34 yılı tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını ve artık emekli olduğunu ifade ederek, “      Türk Polis Teşkilatında çalışmanın verdiği onur ve gururu Devletimin bana verdiği en değerli ve en kutsal armağan olarak kabul ediyorum. Meslek hayatım boyunca Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda Cumhuriyetin temel ilkelerini rehber edinerek inanç ve kararlılıkla başarılı olmaya gayret ettim. Bu gün büyük emniyet teşkilatı ailesinin bir ferdi olarak, benden önceki büyüklerim (ağabeylerim) gibi ben de yerimi gelecekte teşkilatımızı çok daha iyi yerlere taşıyacak genç kardeşlerime bırakıyor ve aranızdan büyük bir özveri ile yürüttüğüm hizmetlerin onuru ile ayrılıyorum” dedi.
 
Vali yardımcısı Nevzat Dalkıran ise, Türk ulusu olarak artık eğitimin önemini çok iyi bildiğini vurgulayarak, “ Bu gün Meslek Yüksek Okullarının Polislik mesleğine katkılarını biliyoruz. Daha önce bu hizmeti eğitim almadan polis olarak verenler kendi beceri ve kabiliyetleriyle bu işi yapıyorlardı. Ancak bu gün gelinen nokta hem teorik, hem pratik eğitimin yararını sahaya inen polisler daha iyi görmektedir. Bu gün artık klasik polis çalışmalardan ziyade bireylerin temel hak ve özgürlüklerini toplumsal özellikleri zedelemeden yerine getirmek gittikçe zorlaşmıştır. Artık polis bu eğitim sayesinde günümüzün suç ve suçlularıyla toplumsal temel ilkelere zarar vermeden mücadelesinde başarılı olmaktadır. Hepinizi kutluyorum” şeklinde konuştu.
 
Karapınar Kaymakamı ve Ereğli Kaymakam vekili Ä°brahim Taşyapan Polis M.Y.O’nun artık 3.dönem mezunlarını vererek rüştünü ispatladığını dile getirerek, “Bu okulun ilk mezunları artık bu ülke insanına hizmet veriyor. Siz genç polisler, artık sizlerde kanun ve nizam çerçevesince Adalet Teşkilatının aynası olarak, hem suçu önleme, hem de suçluyu suçsuzdan ayırarak, adalete katkı sağlayacaksınız. Adalet arayanların, yolda kalmışların umut ışığı olacaksınız. Bu amaçla başladığınız yolda daima iyiye ve güzele yürümenizi aldığınız eğitimin hakkını vermenizi istiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
Daha sonra yemin, yürüyüş töreni yakın dövüş sanatlarından örnekler ile toplumsal harekete müdahale gösterileri yapıldı.
Bu haber toplam 13179 defa okunmuştur

Toplam (1) adet yorum yapılmıştır
polis sever   polis
slmallah polislerden razı olsun iyi çalışmalar
Diğer Haberler
KONYA
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
05:24 06:53 11:53 14:19 16:42 18:04
» Arşiv
Ana Sayfa Yap | Sık Kullanılanlara Ekle
İletişim : bilgi@erhaber.com | ERHABER.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.© 2007-2008 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz
Adres
Pir Ömer Mah. İstasyon Cad. Şahin Kökbudak İşh. Kat:2 No:20 Ereğli/Konya
visitor stats doviz kuru